Plaszczyki jesienne

Kiedy zbliża się jesień, a chłodniejsze dni coraz częściej nawiedzają okolice, nie ma co zwlekać – trzeba wybrać się na poszukiwania płaszcza jesiennego.

Płaszczyki jesienne są alternatywą cieplejszych kurtek, co oznacza, że niekoniecznie muszą być eleganckim okryciem. Często wybierają je nastolatki, które mają największe pole do popisu, jeśli mowa o krojach płaszczy jesiennych.

Jesienne płaszczyki młodzieżowe mogą mieć różne kroje, od klasycznych, poprzez te z obniżonym stanem, aż po zupełnie zwariowane wariacje. Hitem nadchodzącego sezonu będą podobnie jak w latach ubiegłych płaszczyki dopasowane w biuście, natomiast luźno opadające poniżej i sięgające najwyżej poniżej bioder. Jeśli chodzi o kołnierze, to zwykle były one małe, półokrągłe i układały się na ramionach. Obecnie coraz większą popularność zyskują płaszcze z wielkimi kołnierzami, które nie tylko wyglądają ekstrawagancko, ale też świetnie chronią przed chłodnymi podmuchami wiatru, dzięki czemu nie trzeba nosić do nich szalików lub chust.

Młodzież lubi kolorowe, wyraziste stroje, dlatego płaszczyki jesienne powinny właśnie takie być. Będą dominować radosne barwy, takie jak zieleń, czerwień, żółć czy róż. Jeśli jednak mowa płaszczach wzorzystych, to w tym sezonie nie będą one cieszyły się zbyt wielka popularnością. Można oczywiście zaryzykować i kupić płaszcz np. w kwiaty – wzór ten był bardzo popularny latem, a jesienią może być przypomnieniem radosnych, letniczy czy nawet wakacyjnych dni. Nie można jednak dać się zwariować. Najmodniejsze płaszcze jesienne będą miały jednolite kolory.

Warto dodać co nieco na temat krojów płaszczyków jesiennych. Jako, że można wybierać wśród różnorakich fasonów, każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego. Dla osób lubiących szokować, polecam płaszcze w wyrazistych kolorach i z nietypowym zapinaniem oraz dodatkami, np. nietypowym kołnierzem lub falbanami na rękawach i kołnierzu. Dla osób ceniących sobie elegancję, najlepszym wyborem okażą się klasyczne płaszcze dobrze skrojone i dopasowane do sylwetki. Z kolei dla osób, które lubią wyglądać modnie, a jednocześnie czuć się komfortowo, najlepszym wyborem będą płaszczyki o sportowym kroju (np. te z podwyższonym stanem).